Siłowniki hydrauliczne – produkcja hydrauliki siłowej

W tej kategorii znajdą Państwo jedne z najbardziej podstawowych części większości maszyn budowlanych, rolniczych oraz przemysłowych. Są nimi siłowniki hydrauliczne, których podstawowym zadaniem jest wytworzenie ruchu posuwisto-zwrotnego tłoczyska w układzie pojazdu. Jest to dokonywane poprzez wtłoczenie cieczy (najczęściej oleju) do przestrzeni roboczej, która dzięki działaniu ciśnienia zamienia energię na wspomniany ruch posuwisty.

Można wyróżnić dwa podstawowe warianty siłowników hydraulicznych – jednostronnego oraz dwustronnego działania. Oznacza to, że suw roboczy, w zależności od konstrukcji, może odbywać się w przeciwstawnych kierunkach bądź wyłącznie w jednym. Dobór komponentu jest uzależniony od jego przyszłego zastosowania, w tym od rodzaju maszyny, w którym zostanie zamontowany. Przykładowo w koparkach najczęściej wykorzystuje się modele dwustronnego działania.

Częścią naszej oferty są również uszy przegubowe o doskonałych parametrach technicznych. Udostępniamy je w dwóch podstawowych wariantach: PRU oraz SN. Ten pierwszy stosowany jest na tłoczyskach, które zakończone są gwintem zewnętrznym. SN wykorzystywane są najczęściej do spawania w dnie siłownika hydraulicznego, doskonale sprawdzając się w ciężkim sprzęcie roboczym. Łożyska przegubowe zostały dodatkowo uszczelnione gumowymi pierścieniami, znacząco zwiększając wydajność komponentu.